+48 501 743 251

Kultywator z hydraulicznym zabezpieczeniem

 

  • Masa urządzenia 460 – 720 kg.
  • Zapotrzebowanie na moc ciągnika od 50 KM.
PRZEZNACZENIE

 

Urządzenie służy do przekopywania międzyrzędzi o głębokości do 15cm i szerokości roboczej 180/220 cm. Wyposażone jest w 5 lub 7 trójkątnych radeł, każde z nich posiada zabezpieczenie hydrauliczne „NO STOP”. Dodatkowo urządzenie zawiera wał strunowy i siłownik
umożliwiający podnoszenie do pionu, co znacząco ułatwia pracę na nawrotach.

lemiesze z hydraulicznym zabezpieczeniem NO STOP

dopuszczalne różne konfiguracje pracy

KULTYWATOR SPRĘŻYNOWY

Kultywator zbudowany jest na strukturalnym kwadratowym profilu, stworzonym specjalnie dla potrzeb używania w winnicach. Rama wyposażona jest w jednoelementowe lemiesze, wykonane z twardej i trudnościeralnej stali Hardox, bez spawanych części. Urządzenie ma niskie zapotrzebowanie na paliwo w związku z niższymi wymaganiami co do potrzebnej mocy. Zewnętrzne lemiesze mają specjalny kształt, który pozwala na pracę jak najbliżej sadzonek. Urządzenie zawiera śruby zrywające o odpowiedniej wytrzymałości, które zapobiegają uszkodzeniom lemieszy. Kultywator wyposażony jest w stalowe koła do regulacji głębokości roboczej. W ofercie znajdują się kultywatory w konfiguracji 5, 7 lub 5 + 2 lemiesze. Rama może zostać podniesiona dla łatwiejszej zmiany rzędu. Urządzenie zawiera hydrauliczne, jednoelementowe cylindry z systemem No Stop bez spawanych części.

HYDRAULICZNY SYSTEM NO STOP

Kultywator hydrauliczny posiada system bezpieczeństwa No Stop. Każdy lemiesz posiada cylinder kompatybilny z systemem hydraulicznym. Ciśnienie jest kontrolowane przez kulowy akumulator azotowy z zaworem regulacyjnym. Pozwala to na szybki zwrot oleju i uniknięcie przeszkody w glebie a następnie stopniowy powrót lemiesza do pozycji roboczej.

DANE TECHNICZNE