+48 501 743 251

PIELNIKI DO WINNIC

  • Potrzebny wydatek pompy hydraulicznej na poziomie 8-12 l/min.
PRZEZNACZENIE

Pielniki służą do aktywnego zwalczania chwastów w pasie roślin. Występują w wersjach głowic sterowanych hydraulicznie, mechanicznie oraz jako brona aktywna. Zalecana wersja wyposażona jest w czujnik i elektrozawór służący do awaryjnego zamykania ostrza. Wszystkie wersje montowane są na przedni lub tylny TUZ, opcjonalnie na kultywatorze.

PIELNIK HYDRAULICZNY Z OSTRZEM PODCINAJĄCYM I CZUJNIKIEM

Głowica z ostrzem do usuwania chwastów. Wymaga jednej pary wyjść hydraulicznych. Wyposażona w zawór przepływu oleju oraz elektryczny przycisk STOP do awaryjnego składania ostrza. Pozwala na pracę w bardzo młodych winnicach, także nowo zasadzonych. Odpowiednio wyregulowany czujnik pozwala na w pełni automatyczną pracę, poprzez wsuwanie i wysuwanie się głowicy wokół roślin. Może zostać zamontowana na ramie nośnej lub kultywatorze. Dostępne są modele zarówno lewe jak i prawe.

PIELNIK HYDRAULICZNY

Głowica z nożem do usuwania chwastów. Wymaga jednej pary wyjść hydraulicznych. Powrót noża realizowany jest na sprężynie zwrotnej.
Rekomendowana do winnic co najmniej 4-letnich. Może zostać  zamontowana na ramie nośnej lub kultywatorze. Dostępne są modele
zarówno lewe jak i prawe.

MODEL DLT – listwa tnąca MOWER z podwójną belką pionową i górną

Prosta głowica z nożem do usuwania chwastów. Nie wymaga podłączeń hydraulicznych. Powrót noża realizowany jest na sprężynie zwrotnej z mechanicznym dopasowaniem. Rekomendowana do winnic co najmniej 4-letnich, a w praktyce nawet starszych o bardzo dobrze
wykształconych pniach. Może zostać zamontowana na ramie nośnej lub kultywatorze. Dostępne są modele zarówno lewe jak i prawe.

PIELNIK OBROTOWY

Brona z nożami wirującymi do usuwania chwastów. Wymaga jednej pary wyjść hydraulicznych o wydatku pompy ok. 30-40 l/min. Możliwe zastosowanie do młodych jak i do starszych co najmniej 4-letnich winnic. Może zostać zamontowana na ramie nośnej lub kultywatorze. Dostępne są modele zarówno lewe jak i prawe.