+48 501 743 251

ROZSIEWACZ NAWOZU

 

  • Szerokość robocza urządzenia – 150 cm.
  • Masa urządzenia 300 – 330 kg.
  • Zapotrzebowanie na moc ciągnika od 50 KM.
  • Urządzenie można zagregować z ciągnikiem przy pomocy tylnego TUZa.
PRZEZNACZENIE

 

Urządzenie służy do wysiewania nawozów pod powierzchnią gruntu. Wyposażone jest w 5 radeł i leje spustowe, które wprowadzają nawóz
pod ziemię na głębokość 15-20 cm. Posiada mieszadło z napędem hydraulicznym i siłownik regulujący ilość wysiewanego materiału. Opcjonalnie zbiornik załadowczy wykonany jest ze stali kwasowej.

DZIAŁANIE

Rozsiewacz nawozu to urządzanie pozwalające na umieszczanie każdego typu nawozu na głębokości 15-20 cm pod ziemią, w celu uniknięcia wymywania przez deszcz. Równomierne rozprowadzenie załadowanego materiału jest zapewnione poprzez napędzaną hydraulicznie taśmę gąsienicową. Nawóz jest wprowadzany pod ziemię rurkami umieszczonymi za radłami. Ilość wyładunku jest określana ręcznie lub hydraulicznie. Możliwość zastosowania do wysiewania zielonego nawozu. Wyposażony w pojemnik z żelaza lub opcjonalnie ze stali nierdzewnej. Posiada koła dla dopasowania głębokości pracy. Dostępny z trzema lub typowo pięcioma radłami. Rozsiewacze nawozu Dolmec są agregowane do ciągnika za pomocą trzypunktowego zawieszenia TUZ.

DANE TECHNICZNE